AUTORYZOWANY
DEALER
DAEWOO, INTRAL POLSKA , ANDORIA - MOT

AUTORYZOWANA
STACJA
LUBLIN 3, HONKER,GAZELA, MATIZ, LANOS, NUMBIRA

SALON SPRZEDAŻY
SAMOCHODÓW
LUBLIN 3, HONKER,GAZELA, MATIZ, LANOS

SKLEP

CZESCI ZAMIENNYCH DO WSZYSTKICH MAREK

AUTO.S
09-100 Siedlce
ul. Terespolska 14

tel.(025)632 7012

 

Na pytania odpowiada Tadeusz Starowicz – Prezes Zarządu Andoria-Mot Sp. z o.o.

 

Od ilu lat specjalizują się Państwo w produkcji silnika?

Andoria-Mot Sp. z o.o. powstała w lutym 2002 roku. Firma kontynuuje tradycje Wytwórni Silników Wysokoprężnych "Andoria" S.A., które sięgają 1945 roku.

W roku 1947rozpoczęto produkcję dwusuwowych silników gaźnikowych S80 a rok później produkcję silników wysokoprężnych rodziny S60.

Produkcję seryjną silnika 4C90, który po modyfikacjach stosowany jest w min w samochodach Gazela rozpoczęto w roku 1988.

Obecnie firma oferuje: silniki wysokoprężne, zespoły napędowe, prądotwórcze i pompowe, odlewy żeliwne, usługi obróbki mechanicznej, części zamienne, samochody GAZELA, LUBLIN 3 i HONKER.

Gdzie znajduje zastosowanie Państwa Produkt?

 

Silniki wysokoprężne produkowane przez naszą firmę montowane są obecnie do samochodów: Gazela, Lublin, Honker, Aro, Uaz. Na bazie naszych silników produkujemy również agregaty prądotwórcze.

 

Jak długo sprzedajecie Państwo samochód GAZELA?

 

Samochody Gazela są oferowane przez naszą firmę od października 2003 roku

 

Ile samochód zostało sprzedane w 2005 r i jaką sprzedaż planujecie na 2006?

 

W roku 2004 sprzedaliśmy 317 sztuk samochodów Gazela, natomiast w roku 2005 planujemy sprzedać około 400 sztuk tych samochodów

 

Co w tym roku zmienione zostało w silniku a co zostanie zmienione w 2006r?

 

W tym roku wprowadziliśmy do Gazeli silnik o zwiększonej mocy. We wrześniu silnik o mocy 90 km został zastąpiony jednostką napędową o mocy 102 kM. Udało się nam zwiększyć maksymalny moment obrotowy z 205 do 230 Nm (przy 2000 do 2500 obr/min). Jest to silnik z wtryskiem pośrednim do komory wirowej ze zmodyfikowaną w porównaniu do poprzedniej jednostki aparaturą paliwową firmy BOSCH.

W tym momencie pracujemy nad silnikiem z bezpośrednim wtryskiem paliwa, który oprócz większej mocy będzie charakteryzował się mniejszym zużyciem paliwa.

Trwają także prace nas silnikiem z systemem wtrysku typu Common Rail. Silnik ma być gotowy w paźdzerniku 2006. W porównaniu z obecnie stosowanm silnikiem moc wzrośnie do 115 KM przy czym zużycie paliwa powinno być mniejsze o około 25%. Silnik będzie spełniał normy emisji spalin EURO IV

 

Czy planujecie wprowadzenie nowych modeli samochodów Gazela i kiedy?

Ciągle pracujemy nad udoskonalaniem samochodów Gazela. Prace prowadzone są w dwóch kierunkach. Pierwszy to poprawa jakości samochodów a drugi wprowadzanie takich zmian konstrukcyjnych, które pozwolą efektywniej wykorzystać możliwości samochodu.

W przyszłym roku planujemy wprowadzić nowy model samochodu z rodziny GAZ. Będzie to samochód Valdaj. Dopuszczalna masa całkowita tego samochodu to 7400 kg. Samochód jest wyposażony w silnik produkcji Andoria-Mot z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Jednostka napędowa o nazwie 4CT107/A9 i pojemności 4,3 litra  osiąga moc 100 kM. Maksymalny moment obrotowy 470 Nm uzyskiwany jest przy 1440 orotach na minutę. Samochód spełnia normę emisji spalin EURO III i usyskł już homologację

 

 

Jak oceniacie z perspektywy czasu czy początki sprzedaży samochodu GAZELA były łatwe i czy od razu samochód został ciepło przyjęty przez klientów

 

Jak każda nowość na rynku tak i samochód Gazela początkowo wzbudzał nieufność klientów. Jednak solidna konstrukcja oraz andrychowski silnik szybko spowodowały, że Gazela zyskała uznanie w oczach klientów.

 

  Matiz | Lanos

Salon | Serwis | Kontakt | Jak dojechać | E-mail

Strona główna